Muitinamos siuntos

Visos siuntos, siunčiamos į ne Europos Sąjungos šalis, yra muitinės kontroliuojamos. Europos Sąjungos šalyse siuntų muitinimo procedūrų nėra.

Visos siuntos į ne Europos Sąjungos šalis turi būti siunčiamos su sąskaita muitinei. Sąskaitoje pateikiama visa informacija apie siuntos turinį bei siuntos eksporto priežastį. Siunčiamų prekių aprašymas turi būti išsamus ir atitikti siuntos turinį. Siųsk24 neatsako už papildomus siuntų mokesčius bei procedūras, atsiradusias dėl klaidinančios siuntų informacijos pateikimo muitinei.

Siuntų muitinimo procedūra bei mokesčiai priklauso nuo šalies į kurią siunčiate įstatymų, nuo siuntos vertės bei jos paskirties, todėl visada pasidomėkite kokių dokumentų bei procedūrų reikės. Siųsk24 į siuntų muitinimo procedūras kitoje šalyje nėra įtraukiami.

Eksporto deklaracija

Eksporto deklaracija - eksporto deklaracija yra daroma visoms siuntoms, siunčiamoms į ne Europos Sąjungos šalis ‚economy siuntos‘ paslauga arba ‚express siuntos‘ paslauga, kai siuntos vertė yra didesnė nei 1000 EUR. Eksporto deklaracija siuntoms, kurių gabenimas užsakytas Siųsk24 siuntų siuntimo platformoje, kainuoja 25 EUR. Importo deklaracija siuntoms, kurių gabenimas užsakytas Siųs24 siuntų siuntimo platformoje, kainuoja 35 EUR.

EORI kodas

Kiekvienas siuntėjas, siunčiantis siuntas į ne Europos Sąjungos šalis, turi turėti Ekonominių operacijų vykdytojų registracijos ir identifikavimo (EORI) kodą. EORI kodas siuntėjui yra suteikiamas vieną kartą ir visam laikui. Užsiregistruoti EORI kodo gavimui galite artimiausioje LR teritorinėje muitinėje. Pasitikrinti EORI kodą galite čia.

Sąskaita muitinei

Kiekvienai siuntai, siunčiamai į ne Europos Sąjungos šalį, reikalinga sąskaita muitinei. Vadovaujantis informacija, pateikta sąskaitoje, atliekamos siuntų muitinimo procedūros, bei skaičiuojami mokesčiai, pagal siuntos gavėjo šalies įstatymus.

Norint išvengti siuntų užlaikymo muitinėje ir pristatymo vėlavimo, užtikrinkite, jog sąskaitoje pateikiate išsamią ir teisingą informaciją;

Siuntėjas ir gavėjas: tiek siuntos siuntėjo, tiek siuntos gavėjo duomenys turi būti teisingi ir aiškūs. Prieš siųsdami siuntą pasidomėkite kokių siuntos gavėjo duomenų gali reikėti jo šalies muitinei. Priklausomai nuo siuntos gavėjo šalies, gali tekti pateikti siuntos gavėjo asmens kodą, PVM mokėtojo numerį ir pan.

Prekių aprašymas: siunčiamos prekės aprašymas turi būti aiškus ir konkretus. Pateikite visą informaciją - kas yra siunčiama, iš ko gaminys ar produktas pagamintas, koks kiekis yra siunčiamas. Venkite tokių aprašymų kaip- dovana, pavyzdys, sample, gift, goods ir pan. Pavyzdys:  vaikiška lininė kepurė, odiniai vyriški batai ir pan.

Siuntos vertė: siunčiami daiktai turi būti įvertinti. Net jei tai yra dovana ar pavyzdys, vertė, bent minimali, turi būti nurodyta sąskaitoje. Jei muitinės pareigūnams kyla įtarimų dėl siunčiamų prekių vertės ar išsiaiškinus, jog ji nurodyta neteisinga, siuntos gali būti užlaikomos muitinėje. Visada nurodykite tikrąją siuntos vertę bei valiutą, kuria ji įvertinta.

Užsakant siuntų gabenimo paslaugas Siųsk24 platformoje, jūsų patogumui sąskaitos muitinei sugeneruojamos automatiškai, pagal jūsų užsakymo metu pateiktus duomenis.  Taip jūs ne tik užsakysite siuntų siuntimo paslaugą, bet ir gausite jau paruoštą sąskaitą bei sutaupysite savo laiko.

Patikėdami mums, savo srities profesionalams, savo siuntų siuntimą, nenusivilsite! Jei turite klausimų dėl siuntų; siuntimo; kurjerių; siuntų Lietuvoje kainų; siuntų į užsienį ar siuntų užsienyje kainų ar tiesiog negalite apsispręsti ir reikia pagalbos, kreipkitės telefonu ar elektroniniu paštu į Siųsk24 komandą.